Op. Dr. Hasan DOĞAN

Op. Dr. Hasan DOĞAN
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı


Adres

Sırakapılar Mah. Saltak Cad. No:44 Arıkan Apt Kat:4 Merkezefendi / DENİZLİ


Telefon

0 258 265 32 64


İnternet Sitesi

http://www.drhasandogan.com/

1962'de Kayseri ili Sarız İlçesinde , altı çocuklu bir ailenin birinci çocuğu olarak doğdu. İlköğretimini Pınarbaşı Melikgazi ilkokulunda tamamladı. Orta ve Lise eğitimini Devlet Parasız yatılı olarak , İnebolu da , Kayseri Atatürk Lisesi ve Pınarbaşı Lisesinde tamamladı.

1982 yılında Gazi Üniversitesi Tıp fakültesini kazandı. 1988'de Tıp Doktoruolarak mezun oldu. Mecburi hizmetini Erzincan ili Çatalarmut sağlık ocağında ,1988-1990 yıllarında tamamladı. Vatani Hizmetini Aksaz Deniz üssünde 1992 deyaptı.

1993 de Ankara Numune Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde ihtisasa başladı. 1997 de operatör doktor ünvanı aldı. Öğrencilik yıllarından beri geleneksel tıp, akupunktur,halk sağlığı, fitoterapi konularına ilgi duymaktaydı. 2004 yılında Moder ( Medikal Ozon Derneği)in açtığı ozon Tedavisi kurslarına katıldı. 2005 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ARGEFAR bölümünün açtığı Fitoterapi kurslarını tamamladı.

2005-2007 yıllarında Bilimsel Nöralterapi,Tamamlayıcı Tıp ve Akupunktur Derneklerinin verdiği Nöralterapi, Şelasyon Tedavisi, Mikrosistem Akupunktur, Manyetik Alan Tedavisi,Applied Kinesyoloji,Manuel Tedavi eğitimlerini tamamladı. Bilimsel Nöralterapi Derneğinin 2. başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği, IGNH (Almanyan Uluslararası Nöralterapi Cemiyeti) eğitmenliği, BNR (Bilimsel Nöralterapi Derneği) eğitmenliği görevlerinde bulundu. Ozon Tedavisi ve Nöralterapinin Ortopedik hastalıklarda kullanımı temel konulu, yayınları, poster ve çalışmaları çeşitli Bilimsel platformlarda yayınladı. (BARNAT dergisi, TOTBİD Dergisi) Nöralterapi, Ozon tedavisi alanında sempozyum, kongre, kurs, konferanslarda, hocalık, eğitmenlik, oturum başkanlığı, work shoplar yaptı ve yönetti. Özellikle Yara tedavisive Artrozlarda ozon tedavisi, İntra artiküler ozon uygulamaları, Nöralterapi, Proloterapi uygulamaları ve Miyofasial sistem sorunları ile Tetik noktalar konusunda çalışmalar yapmaktadır.

Yaptığı çalışmaları çeşitli dergilerde yayınlamaktadır.( BARNAT-Bilimsel tamamlayıcı Tıp Dergisi), (TOTBİD-Türk Ortopedi Travmatoloji Derneği Dergisi) 2012 yılında "Ortopedik Hastalıklarda Ozon Tedavisi ve Nöralterapi" isimli ilk kitabını yazdı. Bu kitap ozon tedavisi hakkında yazılan ilk, Nöralterapi konulu 2.Türkçe kitaptır. 2013 yılında 2. kitabı "Proloterapi" yi yazdı. Bu kitap Türkçe yazılan ilk Proloterapi kitabıdır.

Nisan , 2012'de Bilimsel Proloterapi Derneğini(BPoD) kurdu. Türkiye'de proloterapi eğitim müfredatınıuluslararası standartlarda oluşturup eğitimi başlatan kişidir. BPoD Kurucu Başkanıdır.

Klasik tıp ve Tamamlayıcı tıbbı kendi branşı olan Ortopedik hastalıklarda kombine kullanmaya özen göstererek hastanın iyileşmesi ilkesini temel kaygısı olarak görmektedir. Halen çalışmalarına Denizlide özel muayenehanesinde (kliniğinde ) Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak devam etmektedir. Ağırlıklı olarak Lokomotor sistemin kronik hastalıkları , iyileşmeyen yaralar, Romatizmal hastalıklar konusunda çalışmalar yapmaktadır. Cem Baran adında İnşaat Mühendisi bir oğlu, Mihriban Bahar ve Lale adında öğrenci, iki kızı var.