Prof. Dr. Sinan EKİCİ

Prof. Dr. Sinan EKİCİHISAR INTERCONTINENTAL HOSPITAL - İNTERMED DOKTOR OFİSLERİ


Üroonkoloji Merkezi Direktörü


Adres

Bağdat Caddesi, Rıfat Bey Sokak, No: 2, Kat: 2, Caddebostan, 34728 Kadıköy/İstanbul


Telefon

444 16 33


İnternet Sitesi

www.sinanekici.com/

1970 yılında doğdu. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden(İngilizce Eğitim) mezun oldu. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda ihtisasa başladı. 2000 yılında ABD’nin New York eyaletinde Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi Üroloji Bölümü’nde Prof. Dr. Peter Scardino ile özellikle sinir koruyucu radikal prostatektomi üzerinde çalışmalar yaptı. Kasım 2000’de Üroloji İhtisasını tamamladı ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Haluk Özen’in mentorluğunda “Üroonkoloji” üst ihtisasına başladı.

Eylül 2002’de kazandığı TÜBİTAK NATO B1 Yurtdışı Doktora Sonrası Araştırma Bursu ile 1 yıl süreyle post-doc fellow olarak ABD’nin Florida eyaletinde Miami Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne üroonkoloji alanında deneyimlerini arttırmak amacıyla gitti. Bu süre içerisinde Prof. Dr. Mark Soloway ve Doç. Dr. Raymond J. Leveillee ile klinik ve laparoskopik cerrahi; Doç. Dr. Vinata Lokeshwar ile deneysel alanda pek çok çalışmalarda bulundu.

Temmuz 2005’e kadar Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda üroonkoloji uzmanı olarak çalıştı. Takiben Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Anabilim Dalı Başkanı olarak göreve başladı. 2007 yılında Doçent, 2013 yılında Profesor ünvanlarını aldı. Temmuz 2015’de Maltepe Üniversitesi’nden ayrıldı. Halen özel muayenehanesinde ve Hisar İntercontinental Hospital’de Bölüm Başkanı ve Üroonkoloji Merkezi Direktörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.