KIŞ GELDİ YENİLENME ZAMANI!

KIŞ GELDİ YENİLENME ZAMANI!

YÜZE YAPILACAK İŞLEMLER İÇİN YILLIK İZİN VE TATİL GÜNLERİ, VÜCUDA YAPILACAK İŞLEMLER İÇİN İSE KIŞ AYLARI BEKLENİYOR…

 

Kişilerin kimi zaman zorunluluk kimi zamansa kendi istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yaptırdıkları bazı estetik girişimler, yaz aylarında deniz tatili ve daha rahat giyinmek gibi nedenlerle kış aylarına ötelenebiliyor.  

Bu duruma özellikle vücut operasyonlarında korse giyme şartı ve güneşten korunma gerekliliği eklendiğinde de kış ayları öncelikli tercih sebebi oluyor.  

 

Estetik Plastik Rekonstrüktif ve Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gülay Boztosun aynı durumun çoğunlukla yüze yapılacak işlemler için geçerli olmadığını belirtiyor; “Yüze yapılan girişimler genel anlamda büyük kesilerle olmadığı ve görünen alanlarda bir kesi olmadığından kış aylarını beklemeye gerek duyulmuyor. Özelikle meslekleri gereği sıkça göz önünde olanlar ise, senelik izin günleri veya resmi tatil günlerini tercih ediyor.”


“Uygun olan işlemleri önce kendime, aldığım sonuç doğrultusunda da hastalarıma uyguluyorum”

Yaz aylarından deniz ve güneş gibi etkenlerle yıpranan ciltler için PRP ve Somon+HA kombinasyonlarından faydalandığını belirten Op. Dr. Gülay Boztosun, kişiye özel peelingleri ise uygun kombinlerle uyguladıklarını dile getiriyor.

 

Op. Dr. Gülay Boztosun, gelişen teknoloji ile leke tedavilerinin son yıllarda çeşitlendiğini ve başarı oranının da buna paralel arttığını vurguluyor; “Bazı işlemleri öncelikle kendime yapıyorum, ardından sonuç alırsam hastalarıma uyguluyorum. Bu konu özel ilgi alanım ve kendim bu konuda yıllardır emek veriyorum, 1995 bu yana güneş koruyucu kullanıyorum. O yıllarda bir kaç iyi marka

dışında güneş koruyucu bilinmezdi. Leke tipine göre değişen tedaviler ile değişen sürelerde sonuçlar alıyorum. Leke tedavisin de temel prensiler vardır tedavi esnasında hasta bunlara ne kadar dikkat ederse o kadar başarılı sonuçlar elde edebilir.

 

Leke tedavisinde yönlendirici olan hastalarımızdan aldığımız yanıtlardır: Ne tür lekeleriniz var? Kaç yıldır var? Cilt tipiniz ne? gibi soruların yanıtlarına göre tedavi tercihleri değişmektedir. Tedavi esnasında yaz kış güneş koruyucu, nemlendirici, tonik ve hafif dokulu pudra kullanımı şarttır. Fırça kullanılarak uygulanan temizleme jelini ise önermiyorum.

 

“ Deformasyonun boyutu tedavide belirleyici oluyor”

 

“Kilo alıp verme oranı yükselince yapılan tedaviler non cerrahi işlemlerden cerrahi işlemlere doğru kayıyor. Kilo oranı yüksek ise deformasyon her yaşta mutlaka fazla oluyor. Hamilelik ve Bariatrik (mide ameliyatları ile hızlı kilo verme) cerrahi denilen ameliyatlar sonrası da sıkça görülüyor. Sarkma fazla değil ise Ultrasonic liposaktion ile ciddi düzelmeler sağlayabiliyoruz. Hatta karın kası çalışılmış bir görüntü de buna dahil. Deri bizi saran kumaşımız.. Bu kumaş incelir ve deforme olursa giysi de olduğu gibi kötü görünür. Sarkma aşırı ise o zaman deri toparlayıcı ameliyatlara yönelmek durumunda oluruz.”

 

Paylaş: