CADDEBOSTAN’DA ADIMLAR “CEREBRAL PALSY”İÇİN ATILDI

CADDEBOSTAN’DA ADIMLAR “CEREBRAL PALSY”İÇİN ATILDI

Bugüne kadar 30 bine yakın Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinin sosyal hayatta daha fazla yer edinebilmeleri amacıyla, eğitim ve rehabilitasyon desteği veren Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye, Caddebostan’da“Cerebral Palsy Farkındalık Yürüyüşü” düzenledi.


Caddebostan’da gerçekleşen yürüyüşe Vakıf Genel Direktörü Nigar Evgin, Cerebral Pasly Elçisi Tuğba Erbilen, Cerebral Palsy’li çocuklar ve aileleri ve gönüllüler katıldı.


Çocukluk döneminde en sık rastlanan Cerebral Palsyfiziksel engeline toplumun dikkatini çekebilmek için düzenlenen yürüyüşe katılan Cerebral Palsy’li çocuk ve ailelerinin yoğun katılımından dolayı mutlu olduğunu belirtenTürkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye Genel Direktörü Nigar Evgin;“Vakıf olarak, Cerebral Palsy engeli hakkında farkındalığı artırmak için birçok proje yürütüyoruz. Bununla birlikte Cerebral Palsy’li çocuk ve ailelerinedestek olabilmek, hizmet sunabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.Türkiye’de her 8 saatte bir Cerebral Palsy’li bir bebek doğuyor, bu çok önemli bir rakam. Ancak toplumda Cerebral Palsy maalesef çok az biliniyor. Düzenlediğimiz etkinliklerle topluma Cerebral Palsy’yi anlatmaya çalışıyoruz.” dedi.Paylaş: